0542 527 13 06

Antalya Tazminat Davaları Avukatı

Hukuka aykırı bir eylem karşısında ödenen, mağdurun maddi veya manevi anlamda gördüğü zararın karşılanmasını amaçlayan bedel, Tazminat olarak adlandırılır. Söz konusu zararın niteliğine göre farklı tazminat türleri mevcuttur. Tazminat avukatı olarak tabir edilen kişiler müvekkillerinin maddi ya da manevi zararlarının giderilmesi adına hukuki süreci yürüten kişilerdir. Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, boşanma tazminatı, trafik kazası tazminatı, iş kazası tazminatı, yanlış tedavi ve hatalı ameliyat tazminatı, destekten yoksun kalma tazminatı, araç değer kaybı tazminatı, bankalara açılacak tazminat davaları…gibi maddi ve manevi tazminat süreçlerinde bireylerin ihtiyaç duyacağı hukuki destek, tazminat avukatları tarafından sunulabilmektedir.

Tazminatın amacı hukuka aykırı davranıştan önceki durumun olabildiğince sağlanmasıdır. Tazminat, belli bir paranın ödenmesi şeklinde yerine getirilebilir. Tazminat maddi ve manevi olmak üzere ikiye ayrılır. Maddi tazminat; hukuka aykırı davranışa maruz kalan kişinin mal varlığında oluşan eksilmenin karşılığıdır.
Manevi tazminat ise; hukuka aykırı davranış ile şahsiyet hakları ihlal edilen kişinin çektiği acının, ıstırabın ve ruhsal çöküntünün kaşlığıdır.

Aşağıda sıklıkla tazminat hakkına ilişkin davalara konu olan vakalar yer almaktadır.

Boşanmada maddi ve manevi tazminat

Trafik kazası nedeniyle tazminat

İş kazası nedeniyle tazminat

İş hukukunda tazminat ( kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, işe başlatmama tazminatı…)

Sağlık Hukukunda Tazminat (malpraktis davaları, yanlış tedavi ve hatalı ameliyat tazminatı)

Araç Değer Kaybı Tazminatı

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

Antalya' da kurulu Hukuk Büromuzu arayarak veya info@bernamavigok.av.tr e-mail adresinden bizimle tazminat davalarınız için temasa geçerek danışabilirsiniz. iletişim