0542 527 13 06

İş Hukuku Avukatı Antalya

Antalya 'da bulunan büromuzda,her türlü işletme için, işveren ve çalışanların ayrı ayrı yasal hak ve sorumlulukları konusunda iş hukuku danışmanlığı yapılmakta olup işverenler haricinde iş hukukundan kaynaklanan her türlü davanın çözümünde işçi / çalışanlara da Antalya İş Hukuku Avukatı olarak hizmet verilmektedir. Antalya İş Hukuku Avukatlarımızın verdiği bazı hizmetler aşağıdadır.;

 • İşçilik hak ve alacaklarından kaynaklı davalar,
 • Sendikalar Hukuku ve Toplu İş Sözleşmeleri,
 • Sigortalılığın tespiti davası.
 • İşçi alacağı
 • İş Hukuku alanında her türlü danışmanlık
 • Şirket Danışmanlığı
 • İşe İade Davası
 • İş Kazası ve Meslek Hastalığı
 • Kıdem ve İhbar Tazminatı
 • Maddi-Manevi Tazminat Davası
 • Fazla Mesai Alacağı/ Ulusal Bayram Ve Genel Tatil Alacağı/ Hafta Tatili Alacağı Davaları
 • SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı davaları
 • En çok açılan iş davaları, işçi alacakları ile ilgili iş davaları ve hizmet tespiti ile ilgili iş davalarıdır. İşçi alacakları davalarında kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, yıllık izin ücretleri, fazla mesai ücretleri, ödenmemiş ücretler vb. istenir. Ücretlerin asgari ücret olarak gösterilmiş olması hâkimi bağlamaz. Hâkim gerçek ücretin tespiti için ilgili yerlere yazı yazar ve tanıkları dinler. İşe iade davaları da son zamanlarda iş mahkemelerinde çok açılan davalar arasındadır. İşe iade davasının şartları ve diğer davalarla ilgili detaylı bilgi diğer yazılarımızda yer alacaktır. İş davalarının bir avukat tarafından açılıp takip edilmesi süreyi kısaltacak ve alınacak tazminatı da arttırabilecektir.

  Genel Olarak İş Hukuku Davaları – İşçi Alacakları (Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai alacağı, Ulusal Bayram ve Genel Tatil Alacağı, Hafta Tatili Alacağı, İşe İade Davası, İş Kazasından Kaynaklanan Maddi ve Manevi Tazminat Davaları vs.)

  Günümüzde şirketlerin ve işverenlerin tarafı olduğu davaların büyük bir bölümünü iş hukuku davaları oluşturmakta ve bu iş davalarının da yoğunluğu işçi alacaklarına yönelik davalardan oluşmaktadır. Nitekim ülkemizde işçi sınıfı, haklarından mahrum bırakılmak için her türlü hukuksuzlukla karşılaşmaktadır. İşverenler, işçilerin kıdem ve ihbar tazminatlarını ödememekte, işçileri haksız surette işten çıkarmakta, işçileri işe alırken boş kağıt imzalattırmaktadır. İş ilişkisi dolayısıyla tazminat hakları zedelenen işçiler, bu alacaklarını İş Mahkemelerinde talep etmektedirler. Antalya İş Hukuku Davalarında kıdem ve ihbar tazminatlarıyla birlikte ; fazla çalışma ücretleri, yıllık izin ücretleri gibi işçilerin temel hakları talep edilmekte, işverenin yarattığı mağduriyet hissiyatı bir nebze de olsa giderilmeye çalışılmaktadır.

  İşe alım sözleşmeleri, işten çıkarma konuları, işe iade gibi hem çalışanların hem de işverenlerin karşılaştıkları hukuksal süreçler ile ilgili iş hukuku konularında Antalya İş Avukatı olarak hizmet veren hukuk büromuz, bu konularda oluşabilecek ihtilafları bertaraf etme , hem işveren hem de çalışan açısından en karlı şekilde çözüme ulaştırma konusunda profesyonel danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Antalya'daki Hukuk & Danışmanlık ofisimiz iş hukuku ve mahkemeleri hakkındaki süreçler ile ilgili aklınıza takılan konularda ulaşmak ve hizmetler hakkında bilgi almak için info@bernamavigok.av.tr email adresimizden ve telefonla bizlerle her türlü İş Hukuku sorununuzla ilgili temasa geçerek randevu talep edebilirsiniz.

  İş Hukuku Avukatı Arıyorum

  İş Hukuku Avukatı arıyorum, mağdur konumunda olan işçileri korumakla yükümlüğü olduğu için bu alanda gereken dikkat ve özeni en iyi şekilde göstermelidir. Ülkemizde bir davanın bazen yıllar boyunca sürebilme ihtimali göz önüne alındığından, dava konusu uyuşmazlık ile ilgili önemli tespitlerin yapılması hususunda avukatın rolü büyük önem arz eder. Bu sebeple davanın en kısa sürede lehine sonuç çıkarılmasını isteyen taraf, özellikle İş Hukuku Avukatı seçiminde deneyime ve başarıya dikkat etmelidir. Kanuna yönelik tam doğru uygulamaları takip etmek ve uygulamak her avukat için mümkün olmayabiliyor. Bizler, bu aşamada siz değerli müvekkil olma yolundaki kişilere içinde bulunduğunuz uyuşmazlık konusunda profesyonel destek sağlıyoruz. Amacımız, sizleri kanun karşısında daha sağlam adımlarla hazırlamaktır. Ekibimizde barındırdığımız Antalya İş Hukuk avukatı arıyorum sayesinde sizlere talep ettiğiniz hizmeti en iyi şekilde sağlayarak mağdur durumunuzu sonlandırmak öncelikli hedefimizdir.