0542 527 13 06

Boşanma Davası Ücretleri

Boşanma davası ücretleri, harçlar, masraflar ve avukatlık ücretleri olarak ayrılmaktadır. 2011 yılında yürürlüğe giren davaların yürütülmesine dair kanunla gerekli harçların, tanık, bilirkişi ve keşif masrafı gibi giderlerin dava açılırken peşin olarak mahkeme veznesine avans olarak yatırılması gerekmektedir.

Dava harçları, miktarı açılacak davanın türüne göre değişen peşin garç, başvuru harcı, karar harcı gibi harçlardan oluşmaktadır. Bazı dava türlerinde harç oranları açılacak davada istenen alacak miktarına göre hesaplanmaktadır. Boşanma davalarında ise başvuru harçları maktudur, boşanma davası ile birlikte boşanma davasının fer’isi niteliğindeki maddi ve manevi tazminat talepleri de bu maktu harç içerisinde değerlendirilmektedir. 2014 boşanma davası ücretleri ortalama olarak boşanma davasının harç ve masrafları yaklaşık olarak 750,00 TL tutarında olmaktadır.

Bu masrafları bilirkişi, keşif vb. değişken masraflar yükseltebilir.

Boşanma ile ilgili sorularınıza cevap bulmak için antalya Boşanma Avukatı Berna MAVİGÖK ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşanma davası avukatlık ücretleri ise avukat ile müvekkili arasında genel olarak avukatın üyesi olduğu baro tarifeleri çerçevesinde kararlaştırılmaktadır. Bu tarifeler barolar tarafından her yılın Ocak ayında yayınlanmaktadır.

Büromuzda çalışan her bir Boşanma avukatı alanında büyük tecrübe sahibidir. Antalya' da kurulu Hukuk Büromuzu arayarak veya info@bernamavigok.av.tr e-mail adresinden bizimle sorununuzla ilgili temasa geçerek danışabilirsiniz