0542 527 13 06

Antalya Nafaka Davaları Avukatı

Antalya da faaliyet gösteren Hukuk Büromuz Antalya nafaka davaları avukatı olarak avukatlık hizmeti vermektedir. İstanbul boşanma avukatı ekibimiz boşanma hukuku konusunda edindikleri tecrübe ve bilgiler çerçevesinde, müvekkillerimize en etkili sonucu sağlamak için hukuki destek vermekteyiz. Boşanma, evliliğin yasal olarak sona ermesi demektir. Bunun için de boşanma davası açmadan önce veya dava sırasında uzman boşanma avukatı nezaretinde boşanmanın planlanması ve neticelendirilmesi gerekir.

Boşanma sebepleri özel ve genel sebepler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Türk Medeni Kanunu’nda boşanma sebepleri 161-166’ncı maddeleri arasında düzenlenmiştir. Yargıtay kararlarında da görüleceği üzere; özel boşanma sebepleri olarak zina, hayata kast, pek kötü veya onur kırıcı davranış, suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme, terk, akıl hastalığı sayılmıştır. Genel boşanma sebepleri olarak ise; evlilik birliğinin sarsılması şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma eşlerin anlaşarak boşanmaları; anlaşmalı boşanma davası, bir boşanma reddinden sonra eşlerin üç yıl bir araya gelmemeleri olan fiili ayrılık sayılmaktadır.

Antalya da ki Hukuk büromuz boşanma davası sırasında ve sonrasında müvekkillerimize ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamakta ve kendilerine boşanma hukuku konusunda danışmanlık yapmaktadır.

Antalya Nafaka Davaları Avukatı için Bize Ulaşın

Antalya da çalışmalarına devam eden Hukuk büromuza ve Antalya nafaka davaları avukatı için kadromuza iletişim (telefon - email) bilgilerimize ulaşabilirsiniz.